Je možné aby hypotéka bola vaším dôchodkovým zabezpečením?

Je možné aby hypotéka bola vaším dôchodkovým zabezpečením?

20.04.2013, 18:02

Seller1 smallMyslím si, že každý, kto prekročí vek tridsať rokov, sa začne zamýšľať nad tým, ako to s ním bude na dôchodku. Dôchodkový vek prichádza dosiahnutím 62 rokov. Môže sa zdať, že je to ešte ďaleko, ale v skutočnosti by sme s tým mali niečo urobiť už dnes. Budeme možno dostávať dôchodok 1.000,-EUR alebo ešte viac (menej), ale akú hodnotu budú mať v skutočnosti takéto peniaze? Bude to stačiť na zaplatenie našich životných nákladov? Určite uznáte, že sa to v dnešnej dobe, keď krachuje jeden európsky štát za druhým, nedá vôbec odhadnúť. Preto si myslím, že každý z nás by mal zobrať svoju budúcnosť do vlastných rúk a nespoliehať sa na to, že sa o nás postará niekto iný, a už vôbec nie štát.

Ale ako to urobiť, keď nechceme vložiť peniaze do akcií, fondov alebo inej formy investície? Napríklad zlato začína byť veľmi neistou investíciou. Jeho cena na svetových trhoch v poslednom období zažíva prudký pokles. Veľa odborníkov sa odkláňa od zlata ako od zaujímavej investície. Na druhej strane, zlato nemôžete použiť na nič užitočné a nebude vám prinášať každomesačnú rentu. Investiční konzultanti zhodne odporúčajú kúpiť si byt alebo dom na hypotéku. Hypotéku bude síce investor väčšinou splácať až do svojho dôchodku, ale v tomto prípade môže byť hypotéka vnímaná aj ako určitá forma sporenia. Na konci takéhoto sporenia vám ostáva nehnuteľnosť, ktorá vám môže znížiť v dôchodku vaše životné náklady (pretože nebudete musieť platiť nájomné), alebo v prípade, že budete mať kde bývať, vám môže takáto investícia generovať pasívny príjem z prenájmu. Výhoda je, že nájomné bude kopírovať infláciu a za 30 rokov bude zodpovedať dnešným cenám. V takomto prípade nebudete riskovať ani pri vysokej inflácií, že nakoniec dostanete od štátu alebo penzijného fondu dôchodok, ktorý bude len almužnou. Dokonca sa ani nemusíte báť toho, že penzijný fond alebo štát skrachuje.

Úrokové sadzby sú na historickom minime a predpokladá sa, že podmienky hypotekárnych úverov sa budú už len zhoršovať. Preto nečakajte a urobte krok vpred pre vašu lepšiu budúcnosť. Makléri spoločnosti CENTURY 21 vám veľmi radi zadarmo poradia.

Tato stránka používa cookies, pre Váš lepší užívateľský zážitok Rozumiem Viac informácií