Hlavná stránka Ponuka nehnuteľností O nás Zoznam kancelárií Makléri CLUB 21 Pre developerov Vzdelávanie Kariéra Franšíza Sprievodca predajom nehnuteľností Sprievodca kúpou nehnuteľností Kontakt

Developing očami realitnej siete CENTURY 21

Developing očami realitnej siete CENTURY 21

Developing očami realitnej siete CENTURY 21

Ako vyzerá spolupráca realitnej kancelárie CENTURY 21 a developera, nám priblížil Bohumil Kratochvíl, majiteľ realitnej kancelárie C21 REALITY MARKET, Banská Bystrica a Miroslav Černý, riaditeľ kancelárie C21 Realitné Centrum, Košice.

Vaše realitné kancelárie patria medzi najstaršie a najstabilnejšie vo svojom regióne. Aké je Vaše tajomstvo úspechu?

Bohumil Kratochvíl: 

Spoločnosť REALITY MARKET oslávi tohto roku už 30. výročie. Za základné atribúty nášho úspechu považujem korektnosť, spoľahlivosť, výdrž a najmä profesionalitu voči obchodným partnerom, ale aj klientom. Špecializujeme sa na realitné projekty, sprostredkovanie predaja a prenájmov nehnuteľností, a na správu nehnuteľností. Počas pôsobenia na realitnom trhu sme realizovali 10 developerských projektov v hodnote min. 54 mil. €. 

Miroslav Černý: 

CENTURY 21 Realitné Centrum, pôsobí na realitnom trhu už viac ako 12 rokov. Za ten čas sme sprostredkovali predaj a prenájom nehnuteľností, ktorých hodnota je viac ako 40 mil. € a vybudovali si silné postavenie v Košiciach a okolí. 

Za naším úspechom stoja hlavne ľudia, ktorí sa v mojom tíme stretli, vnútorné pravidlá, vzdelávanie a silná podpora backoffice. To všetko spoločne vytvára dobrú atmosféru a dôveru našich klientov.

Máte mnohoročné skúsenosti so spoluprácou s developermi. Čo by ste poradili kanceláriám, ktoré chcú rozšíriť svoje portfólio aj o tieto služby?

Bohumil Kratochvíl:

Pokiaľ chce kancelária rozšíriť svoje portfólio aj o developerské projekty, mala by sa obklopiť odborníkmi z praxe, zásobiť sa kapitálom, ale najmä si musí uvedomiť, že nikdy nesmie sklamať klienta tým, že nesplní čo sľúbi. Dobrá povesť je základ úspešného predaja.

Miroslav Černý:

Developerský projekt sa vyvíja a záleží na tom, v ktorej časti sa dokážete zapojiť. Ponúkam developerovi vhodný pozemok? Mám rozpracovaný projekt s relevantnými rozhodnutiami? Alebo vypĺňam časť predajného procesu? S naším tímom dnes vieme pokryť všetky časti.

Ako ste sa dostali k prvému developerskému projektu? Bol to zámer alebo šťastie?

Miroslav Černý:

Na šťastie musíte byť pripravení. Realitný biznis je predovšetkým založený na budovaní dôvery a dobrých vzťahov. Tak sme sa dostali k prvému projektu. Po celú dobu kladieme dôraz na profesionálny prístup a správne nastavené procesy – toto citlivo vnímajú aj developeri.

Podieľali sme sa na predaji developerských projektov Rezidencia Baštová, THURZOVKA Košice a aktuálne Rezidencia Centrum.

Viac ako rok pracujeme na príprave jedného z najväčších rezidenčných developerkých projektov na východnom Slovensku – bytový komplex ANDROMEDA na sídlisku KVP v Košiciach, ktorý po zrealizovaní ponúkne viac ako 400 bytov, 8-poschodové biznis centrum, množstvo polyfunkčných priestorov a aktívny parter.

Bohumil Kratochvíl:

K prvému developerskému projektu sme sa dostali už v r. 1996. Bol to projekt 52 stavebných pozemkov v lokalite Malachovské skalky.  Skúsenosťou bolo, že nikdy netreba podceňovať možné riziká, vždy starostlivo zmapovať lokalitu a trh, a najmä vždy si pripraviť finančné i časové rezervy.

Medzi projekty, na ktorých sme sa podieľali, patria: Polyfunkčné domy Medokyš, PROXIMA 2, MANSION, 90 stavebných pozemkov IBV ale aj obchodné centrum  RADVAŇ Park v Banskej Bystrici.  

V súčasnosti spolupracujeme s developermi na dokončení 96 bytov v projekte PANORAMA a pripravujeme spustenie predaja viac ako 100 stavebných pozemkov pre IBV.

Aké sú Vaše plány do budúcna?

Bohumil Kratochvíl:

Naša spoločnosť má za cieľ vybudovať 15 až 20 členný tím kvalitných a spoľahlivých realitných maklérov v našom regióne, ktorí budú schopní rýchlo a najmä kvalitne obslúžiť stále náročnejších zákazníkov a pozdvihnúť tak úroveň a dôveryhodnosť profesie realitného makléra a značku CENTURY 21, ktorú na našom trhu zastupujeme.

Miroslav Černý:

Naše oddelenie komerčných nehnuteľností spracúva dopyt a ponuku v oblastiach skladových a výrobných priestorov, pozemkov pre komerčnú výstavbu, hotelov, polyfunkčných budov. Využívame skúsenosti z oblastí real estate, automotive a developerských projektov. 

Naďalej budujeme náš tím a vytvárame pre našich kolegov úspešné prostredie.

Ďakujeme za rozhovor.

 

Pred viac než 40 rokmi CENTURY 21 navždy zmenila trh realít. A mení ho opäť.

CENTURY 21 – svetová 1 v realitách

www.zlatafransiza.sk 

Zdroj: Developing očami realitnej siete CENTURY 21 – Forbes, Forbes, jún 2021

Developing očami realitnej siete CENTURY 21

Centrála CENTURY 21 Slovakia

Kontaktovať kanceláriu