Príspevky

Ako na to: Kúpiť byt v Novostavbe či byt v starom dome po rekonštrukcií / rekonštruovať ?

22.09.2014, 13:13

Množstvo ľudí v mojom okolí a veľa klientov mi často dáva otázku aký byt kúpiť a hlavne kde, či si vybrať zo širokej ponuky novostavieb alebo hľadať niečo staršie a možno osvedčené a už prerobené / zrekonštruované kedy nebudú mať starosti s rekonštrukciou, prípadne či kúpiť byt alebo dom v pôvodnom stave a pustiť sa do rozsiahlej rekonštrukcie.

944778_568566529883357_1746186208_n

Za svoje peniaze žiadajte prvotriedne služby

17.03.2014, 10:00

Century21Photo8_1Realitné kancelárie a realitní makléri sa na Slovensku začali objavovať tesne po nežnej revolúcií v roku 1989, hneď, ako Slováci začali vlastniť nehnuteľnosti a snažili sa ich niektorí predať. Z predajom sa začali objavovať prví realitní makléri alebo skôr realitní špekulanti a sprostredkovatelia.

Dá sa povedať, že nerobili nič iné iba hľadali príležitosť priživiť sa na neznalosti trhu predávajucími. A tak bez zmlúv a dohôd predávali cudzí majetok. Snažili sa vytrieskať svoj príjem z rozdielu ceny medzi predávajúcim a kupujúcim. Keďže to boli časy ešte bez internetu, tak predaj nehnuteľnosti poväčšine prebiehal prostredníctvom občianskej inzercie v mestských večerníkoch.

Je možné aby hypotéka bola vaším dôchodkovým zabezpečením?

20.04.2013, 18:02

Seller1 smallMyslím si, že každý, kto prekročí vek tridsať rokov, sa začne zamýšľať nad tým, ako to s ním bude na dôchodku. Dôchodkový vek prichádza dosiahnutím 62 rokov. Môže sa zdať, že je to ešte ďaleko, ale v skutočnosti by sme s tým mali niečo urobiť už dnes. Budeme možno dostávať dôchodok 1.000,-EUR alebo ešte viac (menej), ale akú hodnotu budú mať v skutočnosti takéto peniaze? Bude to stačiť na zaplatenie našich životných nákladov? Určite uznáte, že sa to v dnešnej dobe, keď krachuje jeden európsky štát za druhým, nedá vôbec odhadnúť. Preto si myslím, že každý z nás by mal zobrať svoju budúcnosť do vlastných rúk a nespoliehať sa na to, že sa o nás postará niekto iný, a už vôbec nie štát.

Tato stránka používa cookies, pre Váš lepší užívateľský zážitok Rozumiem Viac informácií